Mire jó a lengőteke?
A lengőteke egy családi, szabadtéri játék a természetben. Jó kedvre derít, felfrissít, lefoglalja a gyerekeket is, addig sem a számítógép, tablet, monitor előtt ülnek odabent.
Igen, szeretném ha a:
- gyerekek tudnának együtt játszani
- család együtt lenne
- szabadidejük nagyobb részét töltenék a szabad levegőn
- szórakozás legalább egy pici mozgással társulna
- családtagok játékban lennének egymással. Kommunikálnának egymással, legalább a lengőtekézésről, aztán pihenés képen bármi másról is csak forduljanak egymás felé a családtagok, barátok.
Mi a baj a túlzott számítogépezéssel, tabletezéssel?
Ha túlzott akkor az nem jó. Ugye legyünk, maradjunk mértékletesek mindenben az élet egészében.
Személy szerint hálás vagyok, az elektronika, így a számítógépek ilyen szintű fejlődéséért. Nagyon megkönnyíti, gyorsítja, színesíti az életemet és még sorolhatnám.
Minap mesélte az egyik lengőteke vásárlóm, hogy 14 éves fiának a családi összezördülés után napi 6 óra számítógépes játékidőt sikerült kiharcolnia (és nem felfelé, hanem lefelé). Délelőtt 2 óra, délután 4 óra gépezés. Ki ki döntse el, hogy ez túlzott-e vagy sem a nyári szünidőben. Abban az esetben ha 16 órát van ébren az ember pizsamától pizsamáig akkor az majdnem 40%.
Node! Ha picit is észrevettük, hogy rögzült a figyelme a gyermekünknek, családtagunknak vagy barátunknak csak hívjuk meg egy lengőtekézésre. Kint a szabad levegőn fizikai dolgokat mozgatni, lehajolni, lendíteni, ugrálni és így tovább, ez mind az éberség fele viszi a játékosokat a való világ felé.
Ajánlom a lengőtekét a szobai játékok helyett, de legalább is mellette. Kell, hogy élvezzük a napjainkat együtt, közösen!!